Doğal Tedaviler

Merhaba,Doğal Tedaviler Topluluğu...

Fitoterapi Hakkında Bilgiler

Fitoterapi Nedir?

Hastalar için yapılacak olan kontroller dahilinde özellikle belirlenecek olan rahatsızlıklara göre uygulama yapılabilir. Hastaların ihtiyaçlarına uygun şekilde belirlenecek olan bitkisel ilaçlar ile tedavi uygulanmaktadır. Reçete edilecek olan bitkisel ilaçların kullanımı doğrultusunda vücutta özellikle istenilen etkinin elde edilmesi sağlanabilir. Çay, otlar, kapsül, tentür, tablet ya da topikal kullanım için hazırlanmış olan losyon ya da kremler reçete ile hastalara sunulmaktadır.

Fitoterapi Uygulama Süresi

Kişiye bağlı olarak değişecek olan uygulama süresi özellikle tedavinin kullanılması durumunda hastanın tedaviye göstermiş olduğu etki ile bağdaşlaşmaktadır. Bu nedenle tedavinin süresi tamamen hastaya göre belirlenmektedir. Farklı hastalıklar için tercih edilecek olan tedavinin belirlenerek uygun süre zarfında uygulanması durumunda hastada olumlu etkiler elde edilmesi sağlanabilir.

Grip ya da soğuk algınlığı gibi kronik ya da akut durumlarda 4-6 hafta içerisinde ortaya çıkan belirtilerin olumlu şekilde düzeltilmesi sağlanabilir. Bitkisel ilaçlar ile uygulanacak olan tedavi yöntemleri kronik problemlerde tercih edilebilir. Aynı zamanda bazı cilt hastalıkları için uzun süreli olarak uygulanacak olan tedavi sonrasında hastalarda olumlu etkiler edilebilir. Hastaya yardımcı olmak amacıyla kullanılacak olan bitkisel ilaçlar herhangi bir problem yaşanmadan hastanın tedavi edilmesini destekleyebilir.

Fitoterapi Güvenli Midir?

Tam donanımlı uzmanlar tarafından reçete edilecek olan ilaçlar ile tedavinin uygulanması güvenlidir. Bu nedenle özellikle tedaviyi tercih edecek olanların mutlaka uzman yardımı alması gerekir. İnternet üzerinden yapılan satışlar veya önerilerde yaşanabilecek farklı problemlerin oluşması söz konusu olabileceği için tedavinin olumlu şekilde devam edebilmesi açısından uzmanlar ile yapılacak görüşmeler dahilinde hastalarda belirlenecek problemlere uygun reçeteler ile bitkisel ilaçların kullanımı sağlanabilir.

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir